Nowe mieszkanie, od czego zacząć? | bagazedoauta | e-blogi.pl
Nowe mieszkanie, od czego zacząć? 2014-02-25

Najtrudniejsze aktualnie za Tobą- wszystkie rzeczy z poprzedniego mieszkania przetransportowałeś bez większych dylematów do nowego mieszkania. Część starych mebli przewiozłeś tutaj, są również nowe nabytki kupione po okazyjnych cenach w sklepie sieciowym, i co dalej?
Dla dowolnego chyba najważniejszą rzeczą po wprowadzeniu się do nowego miejsca jest zadbanie o własny porządek. Ja wiecznie rozpoczynam od sprzątania. Mimo, że mieszkania przeważnie są wysprzątane przez posiadacza lub byłych lokatorów ja muszę posprzątać je jeszcze raz, bowiem przecież kto zrobi to lepiej i dokładniej? Też tak macie?Kiedy już każdy zakamarek jest wysprzątany mogę przyłączyć się do przesuwania mebli z jednego miejsca w inne tak, aby było idealnie. Bez wątpliwości poza wyglądem wszystko musi być maksymalnie funkcjonalne i wygodne. Mój kotowaty wiecznie stara się odnaleźć w takich momentach dla siebie najbardziej komfortowe lokalizacja, którego nie będę mogła przestawić- często wybiera największą i najcięższą zarazem szafę na ubrania.


Wszystko już oczyszczone oraz ustawione- można by powiedzieć, że jest do perfekcji. Nie dla mnie. Detale są najważniejsze, moje ukochane aniołki porcelanowe, które już trzy razy zmieniały ze mną położenie zamieszkania zawsze zdobią moje salony. Jest to szczegół, jaki dla niektórych błahy- dla mnie w salonie jest równie ważny jak sofa. Nazwijcie to manią, ale drugą najlepszą rzeczą jest położenie kwiatów, każdy stoi w miejscu bezbłędnie oddanym dla niego, w miejscu z adekwatną częścią światła (najlepiej takiego jak żarówka LED e14), ciepła i wilgoci.


Tak właśnie wyglądają moje przeprowadzki. Wszędobylski chaos zmienia się w moją prywatną oazę odpoczynku, w której przy arkadyjskiej melodii i orzeźwiającym zapachu moich kwiatów lubię spędzać wieczory.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]